Themes - Ashe - en to nl translation catalogue (347 entries)

en: % Comments
nl: % reacties

en: %1$s Theme by <a href="%2$s">%3$s.</a>
nl: %1$s thema door <a href="%2$s">%3$s.</a>

en: %1$s installed and activated successfully.
nl: %1$s geïnstalleerd en succesvol geactiveerd.

en: %1$s installed successfully.
nl: %1$s succesvol geïnstalleerd.

en: %s supports the Theme Customizer for all theme settings. Click "Customize" to personalize your site.
nl: %s ondersteunt de thema customizer voor alle thema instellingen. Klik op "Customizer" om je site te personaliseren.

en: %s theme is one of the most Popular Free WordPress theme of 2023-2025 years. To understand better what the theme can offer, please click the button below.
nl: %s thema is één van de meest populaire gratis WordPress thema's van 2023-2025. Klik op de onderstaande knop om beter te begrijpen wat het thema kan bieden.

en: &nbsp;at&nbsp;
nl: &nbsp;bij&nbsp;

en: 0 Comments
nl: 0 reacties

en: 1 Column
nl: 1 kolom

en: 1 Comment
nl: 1 reactie

en: About Ashe
nl: Over Ashe

en: Activate
nl: Activeer

en: Activate %2$s
nl: Activeer %2$s

en: Activate Demo Import Plugin
nl: Activeer demo importeer plugin

en: Activate Now
nl: Nu activeren

en: Active
nl: Actief

en: Add Icon
nl: Pictogram toevoegen

en: Add new field
nl: Voeg een nieuw veld toe

en: Add widgets here to appear in your alternative/fixed sidebar.
nl: Voeg hier widgets toe die in uw alternatieve/vaste zijbalk verschijnen.

en: Add widgets here to appear in your footer.
nl: Voeg hier in de Footer te tonen widgets toe.

en: Add widgets here to appear in your sidebar.
nl: Voeg hier widgets toe om in je zijbalk te verschijnen.

en: Advanced Slider Options
nl: Geavanceerde slider opties

en: Advanced WooCommerce Support
nl: Geavanceerde WooCommerce ondersteuning

en: After activating non-default skin, you will NOT be able to take control over skin colors. These options are only available in the Ashe PRO.
nl: Na het activeren van een niet-standaard skin, kan je GEEN controle meer krijgen over skin-kleuren. Deze opties zijn alleen beschikbaar in Ashe PRO versie.

en: Align
nl: Uitlijnen

en: All installations and activations have been completed.
nl: Alle installaties en activaties zijn voltooid.

en: All installations have been completed.
nl: Alle installaties zijn voltooid.

en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
nl: Alle plugins zijn succesvol geïnstalleerd en geactiveerd. %1$s

en: All you need for startup: Demo Import, Video Tutorials and more. To see what Ashe theme can offer, please visit a
nl: Alles wat je nodig hebt om te starten: demo import, video tutorials en meer. Om te kijken wat het Ashe thema verder biedt, ga naar

en: Already Activated
nl: Al geactiveerd

en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het installeren van %1$s: <strong>%2$s</strong>.

en: Archives
nl: Archieven

en: Ashe Pro - Predefined Styles
nl: Ashe Pro - Voorgedefinieerde stijlen

en: Ashe Pro's powerful setup allows you to easily create unique looking sites. Here are a few included examples that can be installed with one click in the Pro Version. More details in the <a href="%s" target="_blank" >Theme Documentation</a>
nl: De krachtige opzet van Ashe Pro stelt je in staat om eenvoudig unieke sites te creëren. Hier zijn enkele voorbeelden van opgenomen die met één klik in de Pro versie kunnen worden geïnstalleerd. Meer details vind je in de <a href="%s" target="_blank" >thema documentatie</a>

en: Ashe theme now comes with Elementor based sites library with various designs to pick from.
nl: Ashe thema wordt nu geleverd met op Elementor gebaseerde sites bibliotheek met verschillende ontwerpen om uit te kiezen.

en: Available version:
nl: Beschikbare versie:

en: Background Image Size
nl: Achtergrondafbeeldingsformaat

en: Before asking a questions it's highly recommended to search on forums, but if you can't find the solution feel free to create a new topic.
nl: Voordat je een vraag stelt, is het ten zeerste aan te raden om je vraag op het forum op te zoeken. Mocht je alsnog de oplossing niet vinden, kun je een nieuw onderwerp maken op het forum.

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
nl[0]: Start het activeren van een plugin
nl[1]: Start het activeren van plugins

en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
nl[0]: Start installatie plugin
nl[1]: Start installatie plugins

en: Begin updating plugin | Begin updating plugins
nl[0]: Begin met updaten van plugin
nl[1]: Begin met updaten van plugins

en: Blog Options
nl: Blog opties

en: Blog Page
nl: Blog pagina

en: Button Text
nl: Knoptekst

en: By
nl: Door

en: Categories
nl: Categorieën

en: Center
nl: Centreren

en: Child Theme
nl: Sub thema

en: Classic, List, Grid Layouts
nl: Klassiek, lijst en raster lay-outs

en: Color
nl: Kleur

en: Colors
nl: Kleuren

en: Comment
nl: Reactie

en: Comments
nl: Reacties

en: Contact Us
nl: Neem contact met ons op

en: Contained
nl: Ingeperkt

en: Content Width
nl: Inhoud breedte

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
nl: Lees verder <span class="screen-reader-text">"%s"</span>

en: Cover
nl: Omslagafbeelding

en: Create Blog Post
nl: Maak een blogbericht

en: Custom
nl: Aangepast

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Customize Blog Page
nl: Blogpagina aanpassen

en: Customize General Layouts
nl: Algemene lay-outs aanpassen

en: Customizer Repeater
nl: Customizer herhaler

en: Dark
nl: Donker

en: Default
nl: Standaard

en: Delete field
nl: Verwijder veld

en: Demo Content
nl: Demo inhoud

en: Demo Import / Getting Started
nl: Demo Import / aan de slag

en: Demo Import Video Tutorial
nl: Demo import video tutorial

en: Demo Preview Page.
nl: Demo voorbeeldpagina.

en: Description
nl: Beschrijving

en: Dismiss this notice
nl: Negeer dit bericht

en: Display Featured Links on
nl: Toon uitgelichte links op

en: Display Posts
nl: Geef berichten weer

en: Display Slider on
nl: Toon slider op

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Don't miss our unique collection of constantly increasing Royal Elementor Templates Kit.
nl: Mis onze unieke collectie van constant groeiende Royal Elementor Templates Kit niet.

en: Download Now
nl: Nu downloaden

en: Email Support
nl: E-mail ondersteuning

en: Enable Hidden Title (h1 missing SEO issue)
nl: Schakel verborgen titel in (h1 ontbreekt SEO probleem)

en: Enable Sticky Sidebar
nl: Sticky zijbalk Inschakelen

en: Exclude Slides without Images
nl: Sluit slides zonder afbeeldingen uit

en: External Source
nl: Externe bron

en: Failed to initialize or activate importer plugin.
nl: Kan importeurfunctie plugin niet initialiseren of activeren.

en: Feat. Links Options
nl: Feat. Links opties

en: Featured Links
nl: Uitgelichte links

en: Featured Links Width
nl: Breedte uitgelichte links

en: Featured Slider
nl: Uitgelichte slider

en: Featured Slider Width
nl: Breedte uitgelichte slider

en: Font Family
nl: Lettertype familie

en: Food
nl: Eten

en: Footer Menu
nl: Footer menu

en: Footer Options
nl: Footer opties

en: Footer Widgets
nl: Footer widgets

en: Footer Width
nl: Footer breedte

en: Free vs Pro
nl: Gratis vs Pro

en: Front Page
nl: Voorpagina

en: Front and Posts Pages
nl: Homepage en bericht pagina's

en: Full
nl: Volledig

en: General Layouts
nl: Algemene lay-outs

en: Get Ashe Pro
nl: Koop Ashe Pro

en: Get Started
nl: Ga aan de slag

en: Get Started with Ashe Blog
nl: Aan de slag met Ashe blog

en: Get Started with Templates Kit
nl: Aan de slag met Templates Kit

en: Get started with %s
nl: Aan de slag met %s

en: Getting Started
nl: Aan de slag

en: Go to Import page
nl: Ga naar de import pagina

en: Go to Support Forums
nl: Ga naar het ondersteuningsforum

en: Header Background
nl: Header achtergrond

en: Header Background Image/Color/Video
nl: Header achtergrond afbeelding/kleur/video

en: Header Options
nl: Header opties

en: Header Width
nl: Header breedte

en: Hide Details
nl: Verberg details

en: Icon
nl: Icoon

en: If you are a WordPress beginner it's highly recommended to install the theme Demo Content. This file includes: Menus, Posts, Pages, Widgets, etc.
nl: Als je een WordPress beginner bent, wordt het sterk aanbevolen om de thema demo inhoud te installeren. Dit bestand bevat: menu's, berichten, pagina's, widgets, enz.

en: If you have any kind of theme related questions, feel free to ask.
nl: Als je thema gerelateerde vragen hebt, voel je vrij om die te stellen.

en: Image
nl: Afbeelding

en: Image type
nl: Afbeeldingstype

en: Install
nl: Installeren

en: Install %2$s
nl: Installeer %2$s

en: Install Demo Import Plugin
nl: Installeer demo importeer plugin

en: Install Now
nl: Installeer nu

en: Install Plugins
nl: Installeer plugins

en: Install Required Plugins
nl: Installeer vereiste plugins

en: Install Woocommerce
nl: Installeer WooCommerce

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installed But Not Activated
nl: Geïnstalleerd maar niet geactiveerd

en: Installed version:
nl: Geïnstalleerde versie:

en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nl: Plugin %1$s (%2$d/%3$d) aan het installeren

en: Installing Plugin: %s
nl: Installeren plugin: %s

en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nl: Installeren en activeren van plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Insufficient permissions to install the plugin.
nl: Onvoldoende rechten om de plugin te installeren.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
nl: Het lijkt erop dat we niet kunnen vinden waar je naar zoekt. Misschien kun je er naar zoeken.

en: Italic
nl: Cursief

en: Layout Options
nl: Lay-out opties

en: Leave a Reply
nl: Laat een antwoord achter

en: Left
nl: Links

en: Left Sidebar
nl: Zijbalk links

en: List Style
nl: Lijststijl

en: Live Preview
nl: Live voorbeeld

en: Load More
nl: Meer laden

en: Loading...
nl: Aan het laden...

en: Logo Options
nl: Logo opties

en: Logo Upload
nl: Upload logo

en: Logo Width
nl: Logo breedte

en: Main
nl: Hoofd

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Main Navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Menu Button Text
nl: Menu knoptekst

en: Merge Top and Main Menus
nl: Boven- en hoofdmenu samenvoegen

en: Minimum required version:
nl: Minimaal vereiste versie:

en: Need more details? Please check our full documentation for detailed information on how to use %s.
nl: Meer details nodig? Bekijk onze volledige documentatie voor gedetailleerde informatie over hoe je %s moet gebruiken.

en: Newer Comments
nl: Nieuwere reacties

en: Newer Posts
nl: Nieuwere berichten

en: No Widgets found in the Sidebar Alt!
nl: Geen widgets gevonden in de alternatieve zijbalk!

en: No action taken. Plugin %1$s was already active.
nl: Geen actie vereist. Plugin %1$s was reeds actief.

en: No plugins are available to be activated at this time.
nl: Er zijn op dit moment geen plugins beschikbaar om te activeren.

en: No plugins are available to be installed at this time.
nl: Er zijn op dit moment geen plugins beschikbaar om te installeren.

en: No plugins are available to be updated at this time.
nl: Er zijn op dit moment geen plugins beschikbaar om te worden geüpdatet.

en: No plugins to install, update or activate.
nl: Er zijn geen plugins die moeten geïnstalleerd, geüpdatet of geactiveerd worden.

en: No plugins were selected to be activated. No action taken.
nl: Er werden geen plugins geselecteerd om geactiveerd te worden. Geen actie ondernomen.

en: No plugins were selected to be installed. No action taken.
nl: Er werden geen plugins geselecteerd om te worden geïnstalleerd. Geen actie ondernomen.

en: No plugins were selected to be updated. No action taken.
nl: Er zijn geen plugins geselecteerd om te worden geüpdatet. Geen actie ondernomen.

en: None
nl: Geen

en: Not Installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Nothing Found!
nl: Niets gevonden!

en: Number of Slides
nl: Aantal slides

en: Numeric
nl: Numerieke

en: Older Comments
nl: Oudere reacties

en: Older Posts
nl: Oudere berichten

en: One Comment
nl: Eén reactie

en: Open Link in New Tab
nl: Open link in nieuwe tab

en: Open Social Links in New Window
nl: Open sociale media links in nieuw venster

en: Page Footer
nl: Pagina footer

en: Page Header
nl: Pagina header

en: Page not found!
nl: Pagina niet gevonden!

en: Pages
nl: Pagina's

en: Pages:
nl: Pagina's:

en: Pattern
nl: Patroon

en: Personal and Multi-Author Free WordPress Blog Theme. Perfect for personal, lifestyle, health & fitness, food, cooking, bakery, travel, beauty, fashion, wedding, photography, news, quotes blog, auto blog, small business website and any other kind of amazing blogs. Minimal, elegant & mobile friendly layout with WooCommerce shop (storefront) support will WOW and inspire your visitors. Well documented and very easy to use even for WordPress beginners. Clean and Modern Responsive design will perfectly showcase your content on any device, even on tablet, mobile & retina displays. Very fast, compatibility with many popular plugins & of course translation & RTL (right to left language) ready, coded with best SEO practices. The theme has features like Text & Image logo, Fullscreen Slider, Header image, Instagram slider widget support, footer menu support, GDPR compatibility plugins support and many more. Works perfectly with all major drag and drop page builders like Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi. You just need to write and be awesome! TEMPLATE DEMO: https://ashe-free.wp-royal-themes.com/demo/
nl: Persoonlijk en multi auteur gratis WordPress blogthema. Perfect voor persoonlijk, levensstijl, gezondheid & fitness, eten, koken, bakkerij, reizen, schoonheid, mode, huwelijk, fotografie, nieuws, citaten, blog, auto blog, kleine zakelijke site en andere soorten verbazingwekkende blogs. Minimale, elegante en mobielvriendelijke lay-out met WooCommerce (storefront) ondersteuning. Het thema geeft je een wow gevoel en zul je bezoekers inspireren. Goed gedocumenteerd en zeer gemakkelijk te gebruiken, zelfs voor WordPress beginners. Schoon en modern met een responsive ontwerp, zo kun je de inhoud op elk apparaat perfect weergeven, zelfs op tablets, mobiele en retina schermen. Zeer snel, compatibiliteit met vele populaire plugins en natuurlijk vertaling & RTL (van rechts naar links) klaar, gecodeerd met de beste SEO-praktijken. Het thema heeft functies zoals een tekst of afbeelding als logo, schuifregelaar voor volledig scherm, kopafbeelding, slider widget ondersteuning voor Instagram, footer ondersteuning, ondersteuning voor AVG/GDPR plugins en nog veel meer. Werkt perfect in combinatie met alle bekende pagina bouwers zoals Elementor, Beaver Builder, Visual Composer, SiteOrigin, Divi. Je hoeft alleen maar te bloggen en geweldig te zijn! Template demo: https://ashe-free.wp-royal-themes.com/demo/

en: Please Note:
nl: Opmerking:

en: Please contact the administrator of this site for help.
nl: Neem voor hulp contact op met de beheerder van deze site.

en: Please contact the plugin provider and ask them to package their plugin according to the WordPress guidelines.
nl: Neem contact op met de plugin provider en vraag hen om hun plugin te verpakken volgens de WordPress richtlijnen.

en: Plugin activated successfully.
nl: Plugin succesvol geactiveerd.

en: Plugin activation failed.
nl: Activering van de plugin mislukt.

en: Plugin not activated. A higher version of %s is needed for this theme. Please update the plugin.
nl: Plugin niet geactiveerd. Voor dit thema is een hogere versie van %s nodig. Update de plugin.

en: Post Comment
nl: Plaats een reactie

en: Post Content
nl: Bericht inhoud

en: Post Description
nl: Bericht omschrijving

en: Post Excerpt
nl: Bericht samenvatting

en: Post Pagination
nl: Bericht paginering

en: Posts
nl: Berichten

en: Posts Page
nl: Berichten pagina

en: Predefined Styles
nl: Voorgedefinieerde stijlen

en: Preloader
nl: Voorlader

en: Preloading Animation
nl: Animatie vooraf laden

en: Premium Support 24/7
nl: Premium ondersteuning 24/7

en: Read Full Documentation
nl: Volledige documentatie lezen

en: Recent Posts
nl: Recente berichten

en: Recommended
nl: Aangeraden

en: Related
nl: Gerelateerd

en: Related Posts - Display
nl: Gerelateerde berichten - Weergave

en: Remove Icon
nl: Pictogram verwijderen

en: Request Feature
nl: Functie aanvragen

en: Request a New Feature
nl: Vraag een nieuwe functie aan

en: Required
nl: Vereist

en: Required Update not Available
nl: Vereiste update niet beschikbaar

en: Requires Update
nl: Vereist update

en: Return to Required Plugins Installer
nl: Terugkeren naar plugin installer

en: Return to the Dashboard
nl: Terugkeren naar Dashboard

en: Right
nl: Rechts

en: Right Sidebar
nl: Zijbalk rechts

en: Search
nl: Zoeken

en: Search...
nl: Zoeken…

en: See Ashe PRO
nl: Bekijk Ashe PRO

en: Select Category
nl: Selecteer categorie

en: Select Icon
nl: Selecteer pictogram

en: Select Mobile Menu Icon
nl: Selecteer mobiel menu pictogram

en: Select Theme Skin
nl: Selecteer thema skin

en: Setup Colors
nl: Kleuren instellen

en: Setup Copyright
nl: Copyright instellen

en: Setup Featured Links
nl: Aanbevolen links instellen

en: Setup Featured Slider
nl: Uitgelichte slider instellen

en: Setup Header Image
nl: Header kopafbeelding instellen

en: Setup Instagram
nl: Instagram instellen

en: Setup Instagram Widget
nl: Instagram widget instellen

en: Setup Logo Image
nl: Logo afbeelding instellen

en: Setup Menu
nl: Menu configureren

en: Setup Random Header Images
nl: Random header afbeeldingen instellen

en: Setup Social Media
nl: Social media instellen

en: Shop Setup Video Tutorial
nl: Winkelinstallatie video tutorial

en: Show Author
nl: Toon auteur

en: Show Author Description
nl: Toon auteur beschrijving

en: Show Categories
nl: Categorieën weergeven

en: Show Comments
nl: Reacties tonen

en: Show Dark Mode Switcher
nl: Toon wisselaar Dark Mode

en: Show Date
nl: Datum weergeven

en: Show Details
nl: Toon details

en: Show Drop Caps (First Big Letter)
nl: Toon Lowercase (Eerste grote letter)

en: Show Facebook
nl: Toon Facebook

en: Show Featured Image
nl: Toon uitgelichte afbeelding

en: Show Featured Links
nl: Toon uitgelichte links

en: Show Featured Slider
nl: Toon uitgelichte slider

en: Show Linkedin
nl: Toon LinkedIn

en: Show Navigation Arrows
nl: Navigatie pijlen weergeven

en: Show Pagination Dots
nl: Paginering stippen weergeven

en: Show Pinterest
nl: Toon Pinterest

en: Show Reddit
nl: Toon Reddit

en: Show Related Posts
nl: Toon gerelateerde berichten

en: Show Scroll-Top Button
nl: Scroll naar boven-knop tonen

en: Show Search Icon
nl: Zoek pictogram weergeven

en: Show Sidebar Icon
nl: Zijbalk pictogram weergeven

en: Show Simple Header
nl: Toon eenvoudige header

en: Show Tumblr
nl: Toon Tumblr

en: Show Twitter
nl: Toon Twitter

en: Show WhatsApp
nl: Toon WhatsApp

en: Sidebar Alt
nl: Zijbalk alternatief

en: Sidebar Width
nl: Zijbalk breedte

en: Single Content Width
nl: Enkele inhoud breedte

en: Single Post
nl: Enkel bericht

en: Slide Background
nl: Slide achtergrond

en: Slide Link
nl: Slide link

en: Slider Item
nl: Slider item

en: Slider Options
nl: Slider opties

en: Social Media
nl: Sociale media

en: Social icons
nl: Social pictogrammen

en: Something went wrong with the plugin API.
nl: Er ging iets verkeerd met de plugin API.

en: Something went wrong, contact support.
nl: Er is iets misgegaan, neem contact op met ondersteuning.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
nl: Er kwam niets overeen met je zoektermen. Probeer het nog eens met wat andere keywords.

en: Source
nl: Bron

en: Start Customizing
nl: Begin met aanpassen

en: Sticky Navigation
nl: Sticky navigatie

en: Style 1
nl: Stijl 1

en: Style 10
nl: Stijl 10

en: Style 2
nl: Stijl 2

en: Style 3
nl: Stijl 3

en: Style 4
nl: Stijl 4

en: Style 5
nl: Stijl 5

en: Style 6
nl: Stijl 6

en: Style 7
nl: Stijl 7

en: Style 8
nl: Stijl 8

en: Style 9
nl: Stijl 9

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Switcher icon will be added to the right of the Navigation Menu. When the Dark Mode is enabled color controls will NOT work except Accent Color control. Dark Mode design reduces the light emitted by device screens while maintaining the minimum color contrast ratios required for readability.
nl: Het Switcher pictogram wordt rechts van het navigatiemenu toegevoegd. Als de donkere modus is ingeschakeld, werken kleurcontroles NIET, behalve accent kleurcontrole. Het ontwerp in de donkere modus vermindert het licht dat wordt uitgestraald door de schermen van het apparaat, terwijl de minimale kleur contrastverhoudingen worden behouden die nodig zijn voor de leesbaarheid.

en: Text
nl: Tekst

en: Thank you for choosing %1$s! To fully take advantage of the best our theme can offer please make sure you visit our <a href="%2$s">Welcome page</a>
nl: Bedankt voor het kiezen van %1$s! Om volledig te profiteren van het beste dat ons thema kan bieden, zorg ervoor dat je onze <a href="%2$s">welkomstpagina</a> bezoekt

en: The best way to customize Ashe Theme code.
nl: De beste manier om Ashe thema code aan te passen.

en: The following plugin needs to be updated to its latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s. | The following plugins need to be updated to their latest version to ensure maximum compatibility with this theme: %1$s.
nl[0]: De volgende plugin moet worden geüpdatet naar de nieuwste versie om maximale compatibiliteit met dit thema te garanderen: %1$s.
nl[1]: De volgende plugins moet worden geüpdatet naar de nieuwste versie om maximale compatibiliteit met dit thema te garanderen: %1$s.

en: The following plugin was activated successfully: | The following plugins were activated successfully:
nl[0]: De volgende plugin werd succesvol geactiveerd:
nl[1]: De volgende plugins werden succesvol geactiveerd:

en: The following recommended plugin is currently inactive: %1$s. | The following recommended plugins are currently inactive: %1$s.
nl[0]: De volgende aanbevolen plugin is momenteel niet actief: %1$s.
nl[1]: De volgende aanbevolen plugins zijn momenteel niet actief: %1$s.

en: The following required plugin is currently inactive: %1$s. | The following required plugins are currently inactive: %1$s.
nl[0]: De volgende vereiste plugin is momenteel inactief: %1$s.
nl[1]: De volgende vereiste plugins zijn momenteel inactief: %1$s.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nl: Het installatie- en activeringsproces is begonnen. Dit proces kan een tijdje duren afhankelijk van je webhost, een moment geduld.

en: The installation of %1$s failed.
nl: De installatie van %1$s is mislukt.

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
nl: Het installatieproces begint. Dit proces kan een tijdje duren op sommige hosts, dus wees geduldig.

en: The most useful and easy to use Elementor Addons by WP Royal. Build any kind of page just with drag and drop. Add Grids. Galleries, Testimonials, Pricings, Countdown, etc...
nl: De meest nuttige en eenvoudig te gebruiken Elementor Add-ons van WP Royal. Bouw elk soort pagina met verslepen. Rasters toevoegen. Galerijen, aanbevelingen, prijzen, aftellen, enz...

en: The remote plugin package consists of more than one file, but the files are not packaged in a folder.
nl: Het remote pluginpakket bestaat uit meer dan één bestand, maar de bestanden zijn niet verpakt in een map.

en: The remote plugin package does not contain a folder with the desired slug and renaming did not work.
nl: Het remote plugin pakket bevat geen map met de gewenste slug en het hernoemen werkte niet.

en: Theme Customizer
nl: Thema Customizer

en: Theme Demo Preview
nl: Thema demo voorbeeld

en: There are lots of reasons to upgrade to Pro version. Unlimited custom Colors, rich Typography options, multiple variation of Blog Feed layout and way much more. Also Premium Support included.
nl: Er zijn veel redenen om te upgraden naar de Pro versie. Onbeperkte aangepaste kleuren, rijke typografie opties, meerdere variaties op de lay-out van de blog feed en nog veel meer. Ook Premium ondersteuning inbegrepen.

en: There are one or more required or recommended plugins to install, update or activate.
nl: Er zijn een of meer vereiste of aanbevolen plugins om te installeren, te updaten of te activeren.

en: There is an update available for: %1$s. | There are updates available for the following plugins: %1$s.
nl[0]: Er is een update beschikbaar voor de volgende plugin: %1$s.
nl[1]: Er zijn updates beschikbaar voor de volgende plugins: %1$s.

en: These options will only apply to Mobile devices.
nl: Deze opties worden enkel toegepast op mobiele apparaten.

en: This plugin needs to be updated to be compatible with your theme.
nl: Deze plugin moet worden geüpdatet om compatibel te zijn met je thema.

en: This theme recommends the following plugin: %1$s. | This theme recommends the following plugins: %1$s.
nl[0]: Dit thema raadt de volgende plugin aan: %1$s.
nl[1]: Dit thema raadt de volgende plugins aan: %1$s.

en: This theme requires the following plugin: %1$s. | This theme requires the following plugins: %1$s.
nl[0]: Dit thema vereist de volgende plugin: %1$s.
nl[1]: Dit thema vereist de volgende plugins: %1$s.

en: Title
nl: Titel

en: To Activate <span class="count">(%s)</span> | To Activate <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Om er <span class="count">(%s)</span> te activeren
nl[1]: Om er <span class="count">(%s)</span> te activeren

en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Om er <span class="count">(%s)</span> te installeren
nl[1]: Om er <span class="count">(%s)</span> te installeren

en: To disable this option, navigate to Appearance > Customize > Skins section and uncheck "Dark Mode Switcher" option. Only logged-in admin level users can see this notice!
nl: Om deze optie uit te schakelen, navigeer je naar de sectie Uiterlijk > Aanpassen > Skins en schakelt je de optie "Donkere modus-switcher" uit. Alleen aangemelde gebruikers op beheerdersniveau kunnen dit bericht zien!

en: Top Bar
nl: Bovenste balk

en: Top Menu
nl: Bovenste Menu

en: Translate The Theme
nl: Vertaal het thema

en: Type then hit Enter...
nl: Type dan druk op enter...

en: Typography
nl: Typografie

en: Typography Options
nl: Typografie opties

en: Unlimited Colors Options
nl: Ongelimiteerde kleuropties

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Update beschikbaar <span class="count">(%s)</span>
nl[1]: Updates beschikbaar <span class="count">(%s)</span>

en: Update Required
nl: Update vereist

en: Update recommended
nl: Update aangeraden

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
nl: Updaten plugin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Plugin: %s
nl: Updaten plugin: %s

en: Upgrade message from the plugin author:
nl: Upgrade bericht van de plugin auteur:

en: Upload Image
nl: Afbeelding uploaden

en: Uppercase
nl: Hoofdletter

en: Useful Plugins
nl: Handige plugins

en: Version
nl: Versie

en: Video Tutorials
nl: Video tutorials

en: View Full Feature List
nl: Bekijk volledige lijst met functies

en: Want to get the gist on the latest theme changes? Just consult our changelog below to get a taste of the recent fixes and features implemented.
nl: Wil je een samenvatting van de laatste wijzigingen in het thema? Bekijk onderstaand onze wijzigingslog met hierin de meeste recente reparaties en nieuwe functionaliteiten en kenmerken.

en: Want to switch back to the Classic Widgets?
nl: Wil je terug naar de klassieke widgets?

en: Watch Video
nl: Bekijk video

en: Welcome to %s
nl: Welkom bij %s

en: Welcome to Ashe
nl: Welkom bij Ashe

en: Width
nl: Breedte

en: Woocommerce
nl: WooCommerce

en: WordPress Repository
nl: WordPress repository

en: You May Also Like
nl: Dit vind je misschien ook leuk

en: Your Copyright Text
nl: Je copyright tekst

en: Your comment is awaiting moderation.
nl: Je reactie moet nog beoordeeld worden.

en: [Edit]
nl: [Bewerk]

[ctx: as in: "version nr unknown"]
en: unknown
nl: onbekend

[ctx: plugin A *and* plugin B]
en: and
nl: en

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nl[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
nl[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: read more
nl: lees meer
